معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

فعالیت فرهنگی و هنری در روستاها نهادینه شود

۱۷خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۳ AM 480

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالیت فرهنگی و هنری در روستاها و مناطق دور افتاده بایستی نهادینه شود.

به نقل از ایسنا، سامان احمدی، امروز در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگ و هنری و برگزاری جشنواره‌ها علاوه بر شهرهای استان لازم است در روستاها و مناطق کمتر برخوردار نیز نهادینه و بخشی از جشنواره های بزرگ استان در روستاها برگزار شود.

وی افزود: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به عنوان مراکز فرهنگی و هنری با محوریت مساجد و امامان جمعه و جماعات می توانند در این زمینه متولی امور فرهنگی و هنری روستاها را با همکاری اداره کل ارشاد اجرا و برگزار کنند.

احمدی اضافه کرد: بر همین اساس آیین تجلیل از فعالان فرهنگی، اجتماعی و دینی مسجد محور همزمان با گرامیداشت دهه کرامت در روستای درویشان از توابع سنندج برگزار می‌شود.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل ارشاد با اشاره به اینکه کانون علم و دانش مسجد روستای سو متولی برگزاری این گردهمایی است، افزود: این مراسم با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و همکاری و مشارکت ستاد فهما کردستان در راستای کاهش آسیب های فرهنگی  و اجتماعی بخش سیروان سنندج پیش بینی شده است.

 وی با اشاره به زمان برگزاری این مراسم عنوان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده گردهمایی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد روستایی بخش سیروان روز دوشنبه ۱۶ خرداد ماه جاری با حضور اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سنندج برگزار می‌شود.

احمدی بر فعالیت فرهنگی در روستاها تاکید کرد و افزود: کانون‌های مساجد پایگاه‌های مردمی و پتانسیلی بالا در اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری و احیای کارکردهای مساجد است.

وی بهره‌مندی روستاییان از برنامه‌های فرهنگی و هنری لازم و ضروری دانستند و اظهار کرد: در سطح استان جشنواره‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیار زیادی در شهرهای استان برگزار می‌شود، به منظور بهره‌مندی روستاییان بخشی از این برنامه در روستاهای دارای پتانسیل فرهنگی و هنری برگزار شود.

منبع : معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

برچسب ها : روستا فعالیت فرهنگی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها