رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور :

۵۲ درصد واحدهای روستایی نوسازی شده است

۵خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱:۴۵ PM 192

رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت:۵۲ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی شده است.

ب حجت الاسلام حسین روحانی نژاد ظهر سه شنبه در افتتاح پروژه‌های بنیاد مسکن در روستای لگاهی گفت: یکی از ماموریت‌های کاری این بنیاد، عمران و آبادانی روستاها است.

وی با بیان اینکه در رابطه با مناطق روستایی اقدامات متعددی از جمله تهیه، مطالعه علمی و اجرای طرح هادی روستایی انجام می‌گیرد، اظهار کرد: میزان مقاوم سازی روستایی زنجان از میانگین کشوری بالاتر بوده و ۵۵ درصد است.

نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در کنار این مهم و با همکاری دستگاه‌های حمایتی، برای خانواده‌های دارای ۲ معلول به بالا و یا محروم تفاهم‌نامه ای برا احداث مسکن انجام گرفته است.

روحانی نژاد تاکید کرد: در روستای لگاهی چنین منازلی برا روستای لگاهی ساخته شده و طبق برنامه ریزی بتوانیم آبادانی را در سراسر کشور در افق ۱۴۱۰ پایان دهیم.

وی افزود: هم اکنون به طور میانگین ۵۲ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی و مقاوم سازی شده و بر این اساس در افق ۱۴۱۰ جشن ملی پایان مقاوم سازی واحدهای روستایی کشور برگزار خواهد شد و امروز در روستای لگاهی زنجان نیز تعدادی اسناد روستایی به صاحبان آنان تحویل داده شد.

نماینده ولی فقیه و رییس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: هدف دیگر از اجرای طرح هادی اصلاح معابر و خیابان، سنگفرش و گذرگاه‌ها در قالب سنتی است.

روحانی نژاد یاد آورشد: برای مقاوم سازی واحدهای روستایی و جلوگیری از بلایای طبیعی نیز تسهیلات ارزان قیمت نیز در اختیار روستاییان قرار می‌گیرد.

منبع : بنیاد مسکن کشور

برچسب ها : روستا مقاوم سازی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است