وزیر اقتصاد:

وزارت صمت مکلف به قیمت‌گذاری اقلام شد/ درباره قیمت مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات امروز تصمیم‌گیری می‌شود

۲۴اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۰ PM 280

وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، از مکلف شدن وزارت صمت به قیمت‌گذاری اقلام خبر داد.

وزیر اقتصاد با اشاره به موضوع اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، از مکلف شدن وزارت صمت به قیمت‌گذاری اقلام خبر داد.

 

*** اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها
 

احسان خاندوزی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها، اظهار داشت:

با توجه به اینکه این سیاست ابعاد مختلفی دارد، دولت اساسا قبل از اینکه وارد مسئله ارز ترجیحی و تغییر یارانه کالاهای اساسی شود، مصوبات مربوط به سایر بخش‌ها و اقلامی که می‌توانند تحت تاثیر قرار بگیرند مثل بازار خودرو، مسکن، بهداشت و… پیش از این تصمیم‌گیری کرده است.

اگر به مصوبات دولت در دو هفته گذشته نگاه کنید در مورد مسکن، بهداشت و درمان، خودرو و … وزرا مصوباتی را آورده بودند تا مطمئن شویم ابعاد این افزایش قیمت‌ها بر روی سایر کالاها از طریق سیاست‌های خنثی‌کننده جبران خواهد شد.

 

*** وزارت صمت مکلف به قیمت گذاری اقلام شد

 

وی در ادامه، بیان کرد:

اما در مورد افزایش قیمت سایر کالاها باید بگویم به هرحال این اقلام، کالاهایی هستند که اقلام مشتقه دارند و با افزایش قیمت آن‌ها، مشتقات آن‌ها نیز باید به لحاظ اقتصادی تغییر قیمت متناسب داشته باشد.

برای این‌که این اتفاق کنترل و مهار شود و یک باره در فضای روانی جامعه اضطراب ایجاد نکند، از پیش وزارت صمت یعنی سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده مکلف شده است هم برای اقلام و هم برای مشتقاتشان قیمت‌گذاری اعلام کند و فکر کنم دستور جلسه امروز است که قیمت این اقلام نهایی شود و رسما به اتحادیه‌ها و اصناف اعلام شود و امروز ستاد تنظیم بازار آن‌ها را مصوب خواهد کرد.

امیدواریم با تلاش‌های وزرای بهداشت و راه و شهرسازی و غیره و سیاست‌هایی که در حوزه بهداشت، مسکن و… اتخاذ می‌شود خنثی‌کننده اثر قیمتی باشد.

منبع : هیات دولت

برچسب ها : روستا یارانه اقلام

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها