رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

توضیح وزیر جهادکشاورزی در خصوص ابهامات موجود در خرید میوه شب عید/ مستندات پس از بررسی به اطلاع عموم مردم می‌رسد

۳اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۳ AM 176

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از توضیح وزیر جهادکشاورزی در خصوص ابهامات موجود در خرید میوه شب عید خبر داد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از توضیح وزیر جهادکشاورزی در خصوص ابهامات موجود در خرید میوه شب عید خبر داد.

 

*** وضع میوه شب عید

 

 محمدجواد عسکری در تشریح نشست فوق العاده کمیسیون کشاورزی با وزیر جهادکشاورزی در خصوص بررسی وضعیت میوه شب عید، اظهار داشت:

در گذشته جلساتی متعددی در خصوص ساماندهی بازار میوه شب عید برگزار کردیم و طی این جلسات مقرر شد، سازمان تعاون روستایی برای کنترل میوه شب عید محصولاتی نظیر پرتقال از نوع تامسون، والنسیا و سیب از نوع زرد و سرخ را با قیمت مصوب خریداری و در سردخانه‌های نگهداری کند تا شب عید در بازار توزیع کرده و در اختیار مردم قرار دهد.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

بر اساس مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس مقرر شد، سازمان تعاون روستایی ۵۰ هزار تن پرتقال که ۳۰ هزار تن آن از نوع تامسون و ۲۰ هزار تن از نوع والنسیا و سیب نیز ۱۰۰ هزار تن که نوع زرد و سرخ به صورت مساوی هرکدام ۵۰ هزار تن خریداری کند.

در جریان خرید محصولات مذکور ابهاماتی به وجود آمده است از این رو روز گذشته از رئیس سازمان تعاونی روستایی و معاون امورباغبانی وزارت جهاد کشاورزی دعوت کردیم تا با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس توضیحات خودشان را ارائه کنند.

 

*** مستندات پس از بررسی به اطلاع عموم مردم می‌رسد

 

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان، اظهار کرد:

امروز نیز وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وی را به کمیسیون دعوت کردیم تا در خصوص اتفاقات اخیر و مباحث مطرح شده در صدا و سیما توضیحاتی ارائه کنند.

در همین راستا طی مکاتبه ای با وزیر جهادکشاورزی از وی خواستیم ایرادات و ابهامات مطرح شده را به صورت مستند و شفاف به کمیسیون ارسال کند ما نیز به محض اینکه موارد خواسته شده در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت به اطلاع مردم شریف نیز خواهیم رساند.

بی تردید در صورت مشاهده قصور و کاستی، بدون تعلل و ملاحظه به مردم اطلاع رسانی می‌کنیم.

منبع : کمیسیون کشاورزی مجلس

برچسب ها : میوه شب عید

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها