با نگاهی به اشتغال روستایی برگزار شد

دومین تور رسانه‌ای معاونت توسعه روستایی

۵تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۴ PM 1711

معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با برگزاری دومین تور رسانه‌ای ، نگاهی به اجرای طرح اشتغال‌زایی در روستاهای البرز داشت.

معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با برگزاری دومین تور رسانه‌ای ، نگاهی به اجرای طرح اشتغال‌زایی در روستاهای البرز داشت.

 

*** قانون حمایت از ایجاد اشتغال پایدارمناطق روستایی

 

به گزارش خبرگزاری روستا، با توجه به نام‌گذاری امسال تحت عنوان سال رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و نگاه دولت به سال جدید، سال تولید، تلاش و ایجاد اشتغال برای جوانان عزیز و از طرفی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، تابستان ۹۶ سال به دولت ابلاغ شد، حمایت از اشتغال در اولویت قرار دارد.

در قانون اشتغال پایدار به‌منظور تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به صندوق توسعه ملی اجازه داده شد تا با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با تصویب هیئت ‌امنای صندوق، معادل ریالی ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق را به‌صورت قرض‌الحسنه نزد بانک‌های کشاورزی، پست‌بانک و توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی سپرده‌گذاری کند.

این منابع صرف اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی برای ایجاد اشتغال در روستا‌ها و شهر‌های زیر ده هزار نفر جمعیت با اولویت روستا‌ها و شهر‌های زیر ده هزار نفر جمعیت واقع در مناطق مرزی و مناطق عشایری شود.

 

*** بازدید از طرح‌های اشتغال‌زایی

 

دومین تور رسانه‌ای معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری به‌منظور بازدید از طرح‌های اشتغال‌زایی، اسفندماه سال جاری در استان البرز برگزار شد.

کاروان اعزامی خبرنگاران، پس از طی کردن مسیر کرج به تهران به استانداری رفته و دیدار  کوتاهی با مدیرکل روستایی استانداری داشتند.

 

*** دیدار فرماندار طالقان با خبرنگاران تور رسانه‌ای نهاد ریاست جمهوری

 

جواد صادقلو، فرماندار طالقان در دیدار با خبرنگاران تور رسانه‌ای نهاد ریاست جمهوری با اشاره به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی در شهرستان طالقان گفت:

۳ هزار نفر ساکن شهرستان طالقان و ۱۴ هزار نفر ساکن روستا‌های آن هستند که در طول تابستان به این صد هزار نفر خدمت‌رسانی می‌کنیم.

 

وی معتقد است: مشکلاتی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی ایجاد کرده باعث شده نتوانیم برای جوانان و کارجویان در این منطقه به تعداد کافی اشتغال ایجاد کنیم.

صادقلو همچنین خبر می‌دهد: باوجود همه مشکلات تمامی ۷ میلی