رئیس بنیاد ملی گندمکاران:

تشکیل شورای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی طی هفته آینده

۱۵دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۱ AM 792

رئیس بنیاد ملی گندمکاران از تشکیل شورای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی طی هفته آینده خبر داد.رئیس بنیاد ملی گندمکاران از تشکیل شورای تعیین قیمت تضمینی محصولات کشاورزی طی هفته آینده خبر داد.


*** قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات کشاورزیبه گزارش خبرگزاری روستا، عطاء الله هاشمی با بیان اینکه خوشبختانه قانون اصلاح خرید تضمینی محصولات کشاورزی ابلاغ شده است، گفت:

بر این اساس شورایی متشکل از ۹ نفر، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را تعیین می‌کنند و نکته قوت قانون جدید این است که شامل سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ هم می‌شود.رئیس بنیاد ملی گندمکاران با اشاره به اینکه از ۹ نفر اعضای این شورا، ۶ نفر نماینده کشاورزان هستند، افزود:

تنها وزیر جهاد کشاورزی، وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه مسئولان دولتی در این شورا هستند. ضمن اینکه رئیس نظام صنفی کشاورزی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران، نماینده اتحادیه تعاونی‌های روستایی، نماینده سازمان نظام مهندسی و همچنین دو کشاورز خبره که توسط وزیر جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند در این شورا حضور دارند.


*** تعیین قیمت گندمهاشمی با اشاره به اینکه ناظرانی از مجلس نیز در این شورا حضور دارند، بیان داشت:

هفت نفر از اعضای این شورا مشخص شدند و تنها دو نفر کشاورز خبره که وزیر جهاد باید آنها را تعیین کند مانده است و وزیر جهاد کشاورزی نیز احتمالاً تا آخر هفته جاری یا اوایل هفته آینده این دو نفر را مشخص خواهد کرد و این شورا بلافاصله تشکیل جلسه می‌دهد و درباره قیمت خرید تضمینی محصولات اساسی تصمیم گیری می‌کند.

دولت خواست قیمت گندم را امسال زودتر اعلام کند تا شامل مصوبه جدید مجلس که اکنون تبدیل به قانون شده، نشود، اما خوشبختانه در قانون ذکر شده که شورای مذکور قیمت امسال را نیز تعیین خواهد کرد.


*** قیمت احتمالی برای خرید تضمینی گندمبه گزارش پایگاه خبری اقتصاد روستا، رئیس بنیاد ملی گندمکاران در پایان درباره قیمت احتمالی جدید برای خرید تضمینی گندم، اظهار داشت:

فکر می‌کنم که نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید همان ۴۸۰۰ تومانی باشد که مد نظر ما بوده چرا که از ۹ عضو شورا، شش نفر با این قیمت موافق هستند.

منبع : بنیاد ملی گندمکاران

برچسب ها : روستا گندم

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است