مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید:

صنعت فرآوری برای ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار قرار گرفت

۱۴شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۹:۵۰ AM 1104

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد، حمایت از صنعت فرآوری برای ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار قرار گرفته است.مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد، حمایت از صنعت فرآوری برای ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار قرار گرفته است.


*** حمایت از کسب و کارهای مناطق روستاییبه گزارش خبرگزاری روستا، اصغر نورالله زاده درباره چگونگی حمایت از کسب و کارهای مناطق روستایی گفت:

حمایت از کسب و کارهای روستایی را در راستای قانون اشتغال روستایی دنبال می کنیم. پس از تصویب رهبری برای برداشت ۱٫۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی این طرح را در صندوق شروع کردیم که تا کنون ۴۰ هزار طرح در روستاها تصویب شده است که بیش از ۲هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به آنها پرداخت شده که حدود ۴۰ درصد از طرح ها در روستاهای مرزی هستند و شاید کمتر از ۱۰درصد از آنها افرادی هستند که اکنون در سطح شهر زندگی می کنند و در مناطق روستایی سرمایه گذاری کرده اند به همین دلیل آنها به بازار دسترسی دارند و از شرایط پایدارتری برخوردارند.

به طور مثال در روستای سبزوار طرح پوشاک در چند نقطه انجام شده است. با توجه به اینکه این افراد قبلاً در مناطقی از تهران, مشهد تولید پوشاک داشتند در حال حاضر موفق برای فروش شده اند. به جز طرح اشتغال روستایی, طرح های هر روستا یک محصول, روستای بدون بیکار, نهادهای مالی خرد در روستاها را در دستور کار داریم.


*** طرح هر روستا یک محصولمدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره طرح هر روستا یک محصول گفت:

این طرح برای هر خانه یک کارکن بوده است که در ۱۴۰ روستا با این طرح ساماندهی کردیم وبخش های حمل و نقل, لجستیک و بازاریابی را حمایت مالی می کنیم.نورالله‌زاده با تأکید بر اینکه یکی از طرح های ما ایجاد نهادهای مالی خرد در روستاها بوده است، افزود:

تاکنون ۲۵۰۰ صندوق خرد محلی در روستاها در ۲۲۰۰ روستا ایجاد کرده ایم و از این به بعد این صندوق های روستایی از طریق منابع وام ۲۵۰ میلیون تومان که از ما گرفته اند به ۲۰ تا ۲۵ عضو خود می دهند تا به مرور زمان رشد کنند و تاکنون خیلی هدفمند عمل شده و نقش موثری در توسعه کسب و کارهای روستایی همچون میوه خشک کردن و … داشته اند.

۳ هزار میلیارد تومان با همکاری صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به مشاغل روستاییان امسال هدفگذاری کرده ایم و فرآوری و فعالسازی معادن و همچنین فرآوری محصولات کشاورزی و بسته بندی از اولویت های صندوق خواهد بود.


*** حمایت از صنعت فرآوریوی با بیان اینکه از بین ۱۱۴ روستا که مزیت رقابتی برای چند محصول را دارند تکلیف کردیم که هر شهرستان باید یک روستای بدون بیکار و یک روستا یک محصول را معرفی کند گفت:

در حال حاضر طرح های بخش بسته بندی و فرآوری که در سامانه کارا ثبت می شوند را مورد حمایت قرار داده ایم.به طور مثال بعضی از شهرستان ها زمینه فرآوری در محصولات کشاورزی را دارند. به طور مثال هستند روستاهایی که انگور بسیار خوبی دارند که استفاده کامل از آن صورت نمی گیرد. باید روی فرآوری انگور و شیره آن بیشتر کار شود و این ظرفیت وجود دارد که از شیره انگور کپسول‌های انرژی‌زا و قرص‌های ویتامین تولید شود و افرادی که آمادگی اجرای این طرح‌ها را داشته باشند، تسهیلات در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد

منبع : صندوق کارآفرینی امید

برچسب ها : صندوق کارآفرینی امید صندوق توسعه ملی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است