مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه مطرح کرد:

پیش‌بینی آبرسانی سیار به ۱۸۰ روستای کرمانشاه

۸تیر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰۹ PM 717

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود باید به ۱۸۰ روستای استان با تانکر آبرسانی کنیم.

علیرضا کاکاوند در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مشکل آبرسانی به روستاهای کرمانشاه، اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت آبرسانی به ۴۰۰ روستا با مشکل مواجه است.

وی با بیان اینکه جمعیت ۲۰ هزار نفری در این روستاها با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند، گفت: پیش بینی ما این است که برای ۱۸۰ روستا باید با تانکر آبرسانی کنیم.

کاکاوند بیان داشت: برای هر روستا سرانه مشخصی در نظر گرفته شده است که نیروهای ما با تانکر به صورت سه روز یکبار آب شرب به این روستاها منتقل می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: برای رسیدگی به وضعیت آب روستاها یکسری پروژه‌ها در دست اجرا داریم که حدود ۲۰۰ روستا در این خصوص مشخص شده است.

وی ادامه داد: برای برطرف شدن آب شرب به این روستاها با ۲ مشکل کمبود اعتبار و یکسری مشکلات اجتماعی بین خود روستاها مواجه هستیم.

کاکاوند اظهار داشت: به این منظور حدود ۲۶۰ میلیارد تومان جهت رفع مشکل آبرسانی به این روستاها نیاز داریم و همچنین جهت مشکلات اجتماعی بین روستاها که از انتقال آب به روستاهای اطراف به دلایل مختلف جلوگیری می‌کنند با فرمانداران رایزنی کردیم تا این مشکل را برطرف کنند.

این مسئول گفت: در حال حاضر حدود ۶۴ روستا که مشکل آب شرب داشتند آماده بهره برداری است و در سفری که وزیر کشور طی روزهای آتی به استان کرمانشاه دارند بحث آبرسانی آنها افتتاح می‌شود و امیدواریم تا پایان سال این میزان را به ۱۰۰ روستا برسانیم.

منبع : شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه

برچسب ها : روستا شابرسانی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است