قطور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

توزیع ۲۴۲ چادر و ۲۲۴ پتو میان زلزله‌زدگان قطور

۵اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶ PM 165

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع ۲۴۲ چادر و ۲۲۴ پتو میان زلزله‌زدگان قطور خبر داد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از توزیع ۲۴۲ چادر و ۲۲۴ پتو میان زلزله‌زدگان قطور خبر داد.


*** توزیع ۲۴۲ چادر و ۲۲۴ پتو میان زلزله‌زدگان قطور در آذربایجان غربیبه گزارش خبرگزاری روستا، مرتضی سلیمی با ارائه آخرین گزارش خدمات‌رسانی هلال احمر به آسیب‌دیدگان و متاثرین از زمین لرزه ۵.۹ ریشتری قطور، اظهار داشت:

برنامه پاسخگویی اسکان و تغذیه اضطراری در مناطق آسیب دیده از زمان وقوع این زلزله در ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه عصر یکشنبه تا ساعت ۹ صبح روز جاری در دستور کار ۳۵ تیم فعال عملیاتی متشکل از ۱۷۷ نیروی امدادی هلال احمر و با استفاده از ۵۹ دستگاه خودروی عملیاتی قرار گرفت که با تلاش این نیروها تاکنون این شمار چادر و پتو به ترتیب در روستاهای میر عمر(۹۲ دستگاه چادر)، کوتان آباد(۶۶ دستگاه چادر و ۸۰ تخته پتو) و گرناویک(۸۴ دستگاه چادر و ۱۴۴ تخته پتو) توزیع شده است.
وی ادامه داد: برنامه توزیع چادر و بسته های غذایی شرایط اضطراری پیچیده در روز جاری در روستاهای ترس آباد، حبش علیا، حبش سفلی، راویان و چالیان با قوت و جدیت در حال برنامه ریزی و اجراست.


*** اطلاعات افراد آسیب دیده در این زمین‌لرزهرئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه بیان داشت:
طبق آخرین ارزیابی های انجام شده میدانی مشخص شد که منطقه متاثر از این زمین لرزه تا شعاع ۱۵ کیلومتری از کانون دارای ۳۲ روستا با ۱۵۷ هزار و ۹۰ نفر و سه هزار و ۸۳۱ خانوار است.
سلیمی با شاره به اطلاعات افراد آسیب دیده در این زمین‌لرزه نیز، گفت:
این زلزله بر اساس آمار سازمان اورژانس کشور ۱۰۹ مصدوم برجای گذاشته که ۷۶ نفر از آنان به مراکز درمانی (۲ نفر از سوی جمعیت هلال احمر) منتقل و ۳۳ نفر (۲ نفر از سوی جمعیت هلال احمر) در محل درمان سرپایی شدند و بیشترین آسیب دیدگی‌ها در روستاهای میرعمر، گرناویک، مخین، زری، چالیان، قطور، کوتان آباد، حبش علیا و سفلی، راویان و ترس آباد ثبت و گزارش شده است.


*** تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی جمعیت هلال احمروی ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی جمعیت هلال احمر را برای خدمات رسانی به زلزله زدگان منطقه قطور خوی در استان آذربایجان غربی، گفت:
فعالسازی مرکز کنترل و هماهنگی عملیاتی مرکز استان و سازمان امداد و نجات، فراخوان شعب معین شهرستان خوی از جنوب استان، اعزام یک فروند بالگرد جهت ارزیابی هوایی، بارگیری و ارسال اقلام زیستی و مواد غذایی به منطقه از شعبه چالدران، پلدشت، شوط، ماکو و مرکز استان گوشه ای از این اقدامات بوده است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در پایان از ارسال اقلام زیستی و غذایی به منطقه زلزله زده قطور خبر داد و افزود:
تا کنون ۲ هزار و ۵۰۴ دستگاه چادر، ۳۴۰ تخته موکت، چهار هزار و ۲۳۰ تخته پتو، ۱۱۸ شعله چراغ والور، یکهزار و ۵۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۳۰۰ قوطی کنسروجات، ۶۰ کیلوگرم پودرلباسشویی و عدس، قند و شکر هر کدام ۶۰ بسته به منطقه زلزله زده ارسال شده است.


*** اطلاعات تکمیلیبه گزارش خبرگزاری روستا، ساعت ۱۹:۳۰ یکشنبه‌شب مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسۀ ژئوفیزیک دانشگاه تهران، وقوع زمین‌لرزه ۵.۹ ریشتری زرآباد در عمق ۲۸ کیلومتری زمین را گزارش کرد.

این زلزله در ۲۱ کیلومتری زرآباد، ۲۵ کیلومتری خوی و ۳۱ کیلومتری قره ضیالدین در استان آذربایجان‌غربی رخ داد.

منبع : سازمان امداد و نجات

برچسب ها : روستا زلزله

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها