معاون سابق توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری:

ایجاد مراکز فنی و حرفه‌ای برای ۵۷۰۰ دهستان کشور/ ۷۵ درصد از املاک روستاییان فاقد سند است

۲۹بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴ AM 449

معاون سابق توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با اشاره به ایجاد مراکز فنی و حرفه‌ای برای ۵۷۰۰ دهستان کشور، میران املاک فاقد سند روستاییان را ۷۵ درصد اعلام کرد.

معاون سابق توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با اشاره به ایجاد مراکز فنی و حرفه‌ای برای ۵۷۰۰ دهستان کشور، میران املاک فاقد سند روستاییان را ۷۵ درصد اعلام کرد.


*** الزامات تولید و اشتغال روستاییبه گزارش خبرگزاری روستا، ابوالفضل رضوی درباره الزامات تولید و اشتغال روستایی، اظهار داشت:

روستا پایگاه و خاستگاه تولید و روستایی نیز تولیدکننده است اما متاسفانه قدر و منزلت تولیدکنندگان را نمی‌دانیم.
وی تخصیص بودجه با کارمزد صفر درصد به توسعه روستایی به اذن رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ملی در طول تاریخ را بی‌سابقه خواند و گفت:
مجلس باید این موضوع را در بودجه ۹۹ تکرار کند، چرا که تخصیص این مبلغ برای یکبار مشکلی را از تولید برای ۶۶ هزار روستا و آبادی و ۲۶ درصد جمعیت کشور حل نخواهد کرد.

*** سیستم و دستورالعمل‌های بانکی ترمز تولید در روستاها هستند

معاون سابق توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری با تاکید بر اینکه سیستم و دستورالعمل‌های بانکی ترمز تولید در روستاها هستند، افزود: اگر بانک‌ها دست از ایجاد مشکل بردارند این مقدار پول یک ساله جذب خواهد شد.
وی با اشاره به الزامات تولید و اشتغال در روستاها تأکید کرد:
دستگاه‌های مجوز ‌هنده مانند جهاد کشاورزی و وزارت صمت نباید روستاییان را در پیچ و خم ادارات معطل کنند بلکه باید نمایندگان تام الاختیار خود را در مراکز دهستان‌ها و بخش ها مستقر کنند.

*** ایجاد مراکز فنی و حرفه ای برای ۵۷۰۰ دهستان کشور

رضوی با اشاره به ایجاد مراکز فنی و حرفه ای برای ۵۷۰۰ دهستان در کشور، گفت:
میزان تولیدات روستاییان باید با تکنولوژی و دانش روز مطابقت کند بنابراین دستگاه‌های ذیربط باید آموزش‌های لازم در حوزه تولید را به روستاییان ارائه کنند.
معاون سابق توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با بیان اینکه منازل ۹۶ درصد روستاییان تا سال ۱۳۹۶ سند دار شد، افزود:
متاسفانه نزدیک به ۷۵ درصد املاک روستاییان فاقد سند هستند که یکی از راه‌های فساد در کشور محسوب می شود.

*** ایجاد شرکت‌های مشاوره‌ای برای روستاییان ضروری است

وی همچنین ایجاد شرکت‌های مشاوره‌ای برای روستاییان را ضروری خواند و گفت: روستاییان باید قادر به نوشتن و ارائه توجیهات فنی و اقتصادی طرح‌های تولیدی خود باشند.
رضوی با بیان اینکه معاونت توسعه روستایی یک دستگاه سیاستگذار است نه اجرایی، تأکید کرد:
اگر سازمان برنامه و بودجه اعتبار دستگاه‌ها را با معاونت توسعه روستایی تخصیص دهد و به جمع بندی برسد مشکل چندگانگی عملکرد دستگاه‌ها و موازی‌کاری‌ها در این حوزه حل می‌شود.

معاون سابق توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری در پایان ایجاد پایانه‌های فروش محصولات روستایی در مراکز استان‌ها و آموزش تجارت به روستاییان را از مهم ترین الزامات تولید و اشتغال پایدار برای روستاییان برشمرد و بر اجرای آن‌ها تأکید کرد.

منبع : خبر گزاری روستا

برچسب ها : روستا سند روستایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها