رئیس سازمان برنامه و بودجه:

افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی/ احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸

۸دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱ AM 1009

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸ خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸ خبر داد.


*** افزایش ۱۵ درصدی حقوق افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستیبه گزارش خبرگزاری روستا، محمدباقر نوبخت در حاشیه آیین بهره‌برداری از ۲ هزار واحد مسکن روستایی استان خراسان جنوبی، اظهار داشت:

در سال ۹۹ دریافتی همه افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی مانند کارکنان دولت ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه، تصریح کرد:

اسفندماه سال ۹۷ در سفر به خراسان جنوبی ۹۷۰ میلیارد تومان از سوی دولت تعیین شد که در این استان سرمایه‌گذاری شود و از این مبلغ ۴۷۰ میلیارد تومان سهم سال جاری بود که از این مقدار ۲۹۰ میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده و بقیه هم تا قبل از پایان امسال پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: این مبلغ برای کل طرح و پروژه‌ها از جمله راه آهن است که برای این استان در نظر گرفته شده است.


*** احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی در روستاها تا اسفندماه ۹۸


نوبخت با اشاره به طرح‌های زیربنایی برای روستاها از جمله احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی، بیان داشت:

امروز ۲ هزار واحد به بهره‌برداری رسید و بقیه واحدها در دست اجرا بوده و پیش‌بینی ما این است که بخشی را تا دهه فجر و تمام واحدها را تا اسفندماه به اتمام برسانیم.

وی تصریح کرد: طرح احداث مسکن محرومان خراسان جنوبی یک ساله است که اگر از یک سال بیشتر طول کشید، نشان از عقب ماندن ما از برنامه است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد:

همچنین برای استان‌های دیگر تا این لحظه ۴۳ هزار واحد مسکونی را تعهد کردیم که تعدادی از این واحدها در هفته‌های آینده افتتاح خواهد شد.


*** سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی برای طرح‌های درمان و طرح تحول سلامت


نوبخت با بیان اینکه دولت تمام تعهدهای خود مبنی بر پرداخت حقوق و دستمزد شاغلین و بازنشستگان را به موقع پرداخت می‌کند، افزود:

هر قدر هم تحریم ادامه‌دار باشد، تمام تلاش ما این است که در سال جاری همه تعهدات خود را به انجام برسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد:

سال ۹۹ علاوه بر پرداخت‌های حقوق و دستمزد که ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند، حداقل پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های مربوط به درمان و طرح تحول سلامت سرمایه‌گذاری می‌کنیم.


*** اجرای طرح‌های عمرانی در سال ۹۹


وی در ادامه پیرامون اجرای طرح‌های عمرانی، بیان داشت:

در سال ۹۸ تا به امروز ۳۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی پرداخت شده است که برای سال ۹۹ نیز تا ۷۰ هزار میلیارد تومان اضافه خواهیم شد.

نوبخت افزود: پیوسته در همه نقاط کشور طرح‌های زیربنایی، راه‌آهن و آزادراه‌ها افتتاح خواهد شد و در کنار آن از ماموریت اصلی ما که رسیدگی به محرومان و افراد کم درآمد است، هیچ گاه غافل نخواهیم شد.


*** دشمنان با تحریم کاری از پیش نخواهند برد


رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه دشمنان ما بدانند که این تحریم‌ها جز اینکه حیثیت آنان را در جهان ببرد، کاری دیگری نخواهد داشت، گفت:

به هیچ وجه به وعده‌های واهی آنان برای مذاکره دل نبستیم و امیدی نداریم و با اتکای به امکانات داخلی خودمان پیش می‌رویم.

وی افزود: این عمران و آبادانی کشور که مشاهده می‌شود، ریالی ربطی به خارج ندارد و براساس امکانات داخلی کشور است.


*** اطلاعات تکمیلی سفر رئیس سازمان برنامه بودجه به خراسان جنوبی


محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اسفند سال گذشته به خراسان جنوبی سفر کرد و این سفر منجر به تصویب سند توسعه میان مدت استان شد که یکی از اهداف سفر امروز نوبخت، بررسی میزان پیشرفت برنامه‌های توسعه استان و پیگیری مصوبات سفر قبلی است.

کلنگ اولین واحد از ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان خراسان جنوبی ۲۰ اسفند پارسال با حضور نوبخت در روستای «هج و نج» از توابع شهرستان بیرجند به زمین زده شد و ۱۰ ماه پس از آن سفر واحدهای مسکونی این روستا همراه با طرح هادی آن با حضور مجدد وی در این روستا به بهره‌برداری رسید.

منبع : سازمان برنامه و بودجه کشور

برچسب ها : روستا کمیته امداد مسکن روستایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است