رئیس بنیاد مسکن:

پرداخت سالانه تسهیلات برای نوسازی ۲۰۰ هزار واحد فرسوده/ خانه تمام سیل‌زدگان تا پایان سال ۹۸ تحویل داده خواهد شد

۲۴آذر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۴ AM 1135

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به پرداخت سالانه تسهیلات برای نوسازی ۲۰۰ هزار واحد فرسوده از تحویل خانه تمام سیل‌زدگان تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به پرداخت سالانه تسهیلات برای نوسازی ۲۰۰ هزار واحد فرسوده از تحویل خانه تمام سیل‌زدگان تا پایان سال ۹۸ خبر داد.


*** تحویل خانه تمام سیل‌زدگان تا پایان سال ۹۸به گزارش خبرگزاری روستا، علیرضا تابش در حاشیه بازدید از روستای سیل زده کلاته چنار شهرستان مانه و سملقان در خراسان شمالی، اظهار داشت:

میانگین پیشرفت ساخت واحدهای مسکونی خسارت‌دیده از سیل در استان‌های لرستان، گلستان و کردستان به ۵۹ درصد رسیده است که در تلاش هستیم که تا دو ماه قبل از عید منازل مسکونی بازسازی شده را به مردم تحویل دهیم.
وی افزود: در جریان بارندگی‌های سیل آسای فروردین امسال ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی نیز در استان خراسان شمالی دچار خسارت شد که از این تعداد برای بازسازی ۵ هزار واحد عقد قرارداد شده است.


*** نوسازی کلیه بافت‌های فرسوده روستایی کشور تا ۲ سال آیندهوی با اشاره به برخی موانع برای عقد قرارداد و مشکلات بانکی برای بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیل، بیان داشت:

با برگزاری یک جلسه، مشکلات این بخش را در استان بررسی و برطرف کرده‌ایم و به زودی برای بازسازی ۸۰۰ واحدی که عقد قرارداد نشده بود، نیز اقدام خواهد شد.
تابش، هدف بنیاد مسکن را نوسازی کلیه بافت‌های فرسوده روستایی کشور تا ۲ سال آینده دانست و افزود:

ایجاد مسکن استاندارد با فضای بهداشتی، امید به زندگی را در روستاییان تقویت کرده و آنان را به آینده امیدوارتر می سازد.


*** پرداخت تسهیلات برای نوسازی ۲۰۰ هزار واحد فرسودهوی در ادامه بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا با همکاری بسیج سازندگی و پیگیری مسوولان، فضاهای دامی آسیب‌دیده از سیل در مناطق روستایی را نیز نوسازی و یا تعمیر کنیم تا روستاییان بتوانند به کار و اشتغال خود برسند.به گزارش اقتصاد روستا، رئیس بنیاد مسکن در پایان، اظهار داشت:

سالانه تسهیلات لازم برای نوسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور پرداخت می‌شود و مردم باید از وام‌های نوسازی و بهسازی مسکن حداکثر بهره را ببرند.

منبع : بنیاد مسکن

برچسب ها : روستا بنیاد مسکن زلزله

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است