مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری

ضرورت حمایت و توانمندسازی زنان روستایی و عشایری

۱۴آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲:۴۹ PM 1206

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری بر ضرورت حمایت و توانمندسازی زنان روستایی و عشایری تاکید کرد.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری بر ضرورت حمایت و توانمندسازی زنان روستایی و عشایری تاکید کرد.


*** پیام اصلی روز جهانی زن روستاییبه گزارش خبرگزاری روستا، فروغ سادات بنی‌هاشم در همایش ملی صندوق های خرد محلی، اظهار کرد:

پیام اصلی روز جهانی زن روستایی، حمایت و پشتیبانی از زنان روستایی و عشایری برای توانمندسازی این افراد است بنابراین مخاطب اصلی سازمان جهانی دولت‌ها هستند.
وی افزود: دولت‌ها در برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌گذاری‌ها باید جایگاه زنان روستایی را در نظر داشته باشند و باید دسترسی زنان روستایی و عشایری به تمام خدمات بهداشتی و بازار فروش محصولات آنها افزایش پیدا کند.

بنی هاشم اذعان کرد: امروز نوبت برنامه ریزان و سیاست‌گذاران است که به نحوی برنامه‌ریزی کنند که راه رسیدن زنان روستایی به منابع و خدمات تسهیل شود.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری، تصریح کرد:

این کار با هم افزایی جدی مسئولان برآورده خواهد شد؛ همه دستگاه‌های مختلف در مجلس و دولت بر مبنای وظیفه‌ای که در این زمینه دارند می‌توانند به بازنگری سیاست ها کمک کنند که در این زمینه دستاوردهای ارزشمندی هم داشته‌ایم.


*** تفاهم‌نامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با وزارت جهادبنی هاشم با اشاره به تفاهم نامه ترویج تولید محصولات استاندارد و گواهی شده خاطرنشان کرد: یکی از تفاهم‌نامه‌های معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با وزارت جهاد کشاورزی در زمینه ترویج تولید محصولات استاندارد و گواهی شده است، ارزیابی ما این است که این پروژه فرهنگ تولید و مصرف محصولات گواهی شده را وارد خانه ها خواهد کرد.

وی افزود: زنان روستایی و عشایری تنها مصرف کننده نیستند و در تولید سهم دارند و استقبال زنان‌روستایی از این پروژه آن را تبدیل به یک جریان ادامه دار کرده است.

بنی هاشم در رابطه با صندوق‌های خرد محلی گفت: موضوع صندوق های خرد محلی بیش از دو دهه است که آغاز شده و بسیاری از دستگاه‌ها در این زمینه فعال هستند البته بیش از ۳ سال است که کار به صورت جدی در حال انجام است و نتایج ارزشمندی داشته است.


*** شبکه‌سازی صندوق‌هامدیرکل دفتر توسعه فعالیت های کشاورزی زنان‌روستایی و عشایری در پایان در رابطه با شبکه‌سازی صندوق‌ها، اظهار کرد:

یکی از پروژه های ما شبکه سازی صندوق های خرد محلی است که با همکاری شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی اتفاق افتاده است و برای اولین بار زنان روستایی و عشایری که هیچ کد اختصاصی نداشتند به عنوان سهامدار منصوب شدند.

منبع : خبر گزاری روستا

برچسب ها : روستا عشایر بانوان روستایی اشتغال بانوان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است