سخنگوی دولت:

ایجاد ۱۹۰ هزار شغل روستایی تا پایان سال ۹۸

۶آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۲ PM 261

سخنگوی دولت از ایجاد ۱۹۰ هزار شغل روستایی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

سخنگوی دولت از ایجاد ۱۹۰ هزار شغل روستایی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.


*** سیاستگذاری معطوف به فقرزدایی باید مداوم باشدبه گزارش خبرگزاری روستا، علی ربیعی در همایش ملی صندوق‌های خرد محلی، اظهار کرد:

ما نیازمند گفتگوی بیشتر در رابطه با فقر هستیم، فقرا هم در زمان رشد اقتصادی و هم تحریم زحمت بیشتری را متحمل می‌شوند و زندگی دشواری را تحمل خواهند کرد؛ بنابراین سیاستگذاری فقرزدایی سیاستگذاری مرحله‌ای نیست و نیاز به برنامه مداوم دارد.

وی افزود: مسئله فقرزدایی جهانی و دراز مدت است و سیاستگذاری معطوف به فقرزدایی باید مداوم باشد که ما در این دولت آن را دنبال کرده‌ایم و در زمینه زیرساخت‌های روستایی می‌توانیم اعلام کنیم که تا پایان دولت بیش از ۹۰ درصد روستاها دارای راه‌های باز خواهند شد.


*** برق رسانی روستاهای بالای ۱۰ خانواروی تاکید کرد: برق رسانی روستاهای بالای ۱۰ خانوار هم تا پایان سال انجام می‌شود، همچنین در زمینه آب آشامیدنی نیاز به تلاش بیشتری داریم و توسعه جاده‌های ریلی و زمینی از اقداماتی بوده که دولت در رابطه با فقرزدایی آن را دنبال کرده است.

ربیعی افزود: توسعه آی سی تی و فرآیندهای تکنولوژی ارتباطی در روستاها قابل‌توجه بوده است.

سخنگوی دولت با اشاره به هدفمند بودن فقرزدایی در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: سیاست فقرزدایی توانمندساز را اتخاذ کردیم که هدفمند بوده است؛ رئیس جمهور در تمام جلسات شورای اقتصاد و جلسات سه قوه بحث زیرساخت روستایی را مطرح کرده و اهمیت آن را بسیار بالا می‌داند.

ربیعی ادامه داد: در زمینه فقر سلامت، ارزش دفترچه بیمه روستاییان را ۴ برابر افزایش دادیم و در زمینه فقر آموزش در روستاها، مبارزه با بازماندگی از تحصیل را داشتیم همچنین امسال دیگر مدارسی با سازه‌های پایین و بخاری نفتی نخواهیم داشت.


*** ایجاد ۱۹۰ هزار شغل روستایی تا پایان سال ۹۸ربیعی در رابطه با صندوق‌های خرد محلی، گفت:

امروز ۱۸۰۰ صندوق خرد محلی با کمک وزارت جهاد کشاورزی راه اندازی شده که ۱۸ صندوق شهرستانی و یک صندوق استانی را شامل می‌شود که این صندوق استانی در استان کردستان است.

وی افزود: ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای این صندوق‌ها در نظر گرفته‌شده که ۲۰ میلیارد تومان آن توسط آورده‌های شخصی اعضا تأمین‌شده است.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۱۰ هزار صندوق اعتباری توسعه خودیار داریم.

ربیعی در رابطه با سهم اشتغال زنان روستایی بیان داشت:

از سال‌های گذشته سهم اشتغال روستاییان سه‌دهم درصد بوده که امسال به ۲۵ درصد رسیده است و ۱۹۰ هزار شغل روستایی ایجادشده که ۴۰ درصد از آن سهم بانوان بوده است.

وی افزود: سرمایه اجتماعی زنان روستایی افزایش پیداکرده است، سهم زنان در اشتغال کل و روستایی قابل‌توجه است و نیازمند آموزش هستیم.


برچسب ها : روستا اشتغال

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است