طرح آبرساني به ۱۵ روستاي شادگان آغاز شد

طرح آبرسانی به ۱۵ روستای بخش مرکزی و خنافره شهرستان شادگان با حضور معاون عمرانی استاندار خوزستان و مدیر عامل سازمان آب و برق این استان آغاز شد.

۷مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۹ PM 355

به گزارش خبرنگار ما، معاون عمرانی استاندار خوزستان در آیین کلنگ زنی احداث تاسیسات آبرسانی گرگر شادگان گفت: با احداث این تاسیسات آبرسانی با ظرفیت روزانه ۱۲ هزار متر مکعب ، آب مورد نیاز ۱۵ روستای بخش مرکزی ،خنافره و جفار شادگان تامین می شود.

فاضل عبیات اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ۶ هزار نفر ساکن در مناطق روستایی شهرستان شادگان از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد و مشکل آبرسانی در تعدادی از روستاهای شادگان برطرف می شود .

وی مدت زمان اجرای این طرح را ۱۰ ماه  با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در راستای اجرای این طرح تاسیسات ایستگاه آبرسانی گرگر بازسازی شده ضمن اینکه مخزن ذخیره آب و سامانه هوا زنی آن نیز نصب می شود .

عبیات با اشاره به مشکل آبرسانی در شادگان گفت: این شهرستان در تولید و توزیع آب با مشکل جدی مواجه است که در سال جاری این مشکلات با اتصال آب غدیر به شبکه آبرسانی شادگان برطرف می شود .

اهالی ۱۴ روستای بخش خنافره شادگان نیز چند ماهی است با مشکل جدی کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند .

 فرسودگی شبکه آبرسانی و خسارت وارده به زیر ساخت های شبکه آبرسانی در شادگان بر اثر سیل فروردین ماه امسال باعث کمبود و قطع مکرر آب در برخی روستاهای این شهرستان شده و مشکلات عدیده ای را در فصل داغ تابستان برای اهالی این روستاهای محروم موجب شده است

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامی

برچسب ها : شادگان روستا تاسیسات روستایی آبرسانی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است