صندوق توسعه ملی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور خبر داد

برداشت ۱.۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستائیان

۱۹تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳ AM 1170

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور خبر داد از برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستائیان خبر داد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور خبر داد از برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغالزایی روستائیان خبر داد.


*** محرومیت زدایی در روستاهابه گزارش خبرگزاری روستا، محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم در همایش روز دهیاری‌ها که در سالن غدیر وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت:

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تلاش‌های خوبی در عرصه محرومیت زدایی به ویژه در روستاها اتفاق افتاده است.

وی گفت: روستاهای امروز با روستاهای گذشته قابل قیاس نیستند، از ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار همه آنها از نعمت برق، آب، بهداشت، راه، آموزش و … برخوردار هستند.

امید تصریح کرد: ۹۵ درصد از روستاها آب آشامیدنی دارند و از ۶۰ هزار آبادی که در ایران داریم، ۸۵ درصد برق دارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: ما روستایی داریم که تنها ۲۰ خانوار دارد، ولی برای نیاز آن ۲۰ خانوار کابل کشی برق با حدود ۱۰۰ کیلومتر انجام داده‌ایم.

امید افزود: حدود ۲۰ درصد روستاها در گذشته گاز داشته‌اند که در حال حاضر این تعداد به بالای ۸۶ درصد رسیده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: در حوزه آی تی ۹۰ درصد روستاها و روستائیان اینترنت پرسرعت دارند.

امید تصریح کرد: علیرغم تمام این امکانات شاهد کاهش جمعیت روستاها و مهاجرت آنها به شهرها به ویژه مناطق حاشیه‌ای شهرها بوده‌ایم.

وی گفت: این مهاجرت ها تأثیرات منفی بر روی شهرها و مناطق حاشیه‌ای شهرها در تمامی زمینه‌ها داشته است.


*** جمعیت روستاها ثابت مانده استمعاون رئیس‌جمهور افزود: حدود ۲۶ درصد از جمعیت کشور به روستائیان تعلق می‌گیرد که این تعداد حدود ۲۱ میلیون نفر می‌شود و ما می‌بینیم که به دلیل همین مهاجرت‌ها، این آمار و ارقام از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز تغییر چشمگیری نداشته است، یعنی جمعیت روستاهایمان ثابت بوده است.

امید گفت: ۳۷ هزار روستای کشور دهیار دارند که به همت این دهیاران بخش قابل توجهی از مشکلات روستائیان حل شده است.


*** برداشت ۱.۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملیوی ادامه داد: از مجموع اعتباراتی که بعد از ایجاد دهیاری‌ها تخصیص داده شده است می توان به ۱۸ هزار میلیارد تومان تخصیص بودجه برای روستاها و دهیاری‌ها اشاره کرد که حدود ۸۵ درصد این بودجه محقق شده است.

امید افزود: یک و نیم میلیارد دلار معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی کشور برای اشتغالزایی روستاها برداشت شده است.به گزارش خبرگزاری روستا، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور در پایان اظهار داشت:

۱۵۰ هزار شغل در روستاها ایجاد شده است که در سال ۹۷، ۲۵ درصد اشتغالزایی در کشور به روستاها اختصاص داده شده است.

منبع : معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم کشور

برچسب ها : روستا اشتغال تسهیلات

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
از میان خبرها